Полонина Крачунєска
і праліси

Гірські потоки і полонина, оточена таємничими вершинами Свидовця, смарагдове озеро Ворожеска і старовіковий ліс, – два дні у Карпатах з можливістю сповна відчути дух гір.

Полонина Крачунєска – це дуже мальовниче місце, розташоване поблизу Драгобрату і не надто далеко від перлини Свидовецького масиву – озера Ворожеска і його маленьких сусідів (долина Ворожески усіяна маленькими озерцями і потічками). Ми пройдемося вздовж річки Свидовець, заночуємо на полонині, а наступного дня вирушимо до пралісів – унікального куточку майже недоторканої природи. Повірте, побачити столітні дерева, доторкнутися до них і навіть обійняти – це неймовірні відчуття!
Що ми робитимемо під час мандрівки?

Заночуємо на мальовничій полонині у підніжжі гори Стіг
Побачимо унікальні свидовецькі праліси
Здійснимо прогулянку до смарагдової перлини гірського масиву – озера Ворожеска
Милуватимемось краєвидами із вершин Великий Котел і Стіг
Організуємо чудову фотосесію на Свидовці
Проїдемось спеціальним гірським транспортом із Драгобрата

Про мандрівку

Наш маршрут – смарагдово-зелений. Бо стартуємо із села Чорна Тиса поблизу Свидовецького лісництва і дорога вестиме нас через ліс вздовж звивистої карпатської річечки наверх аж до полонини Крачунєска. Вона дуже зелена і волога: тут збігається багато гірських потічків, які роблять цю місцину унікальною в плані запасів води. На полонині розбиваємо наметовий табір, готуємо смачні страви, співаємо пісень, милуємось навколишньою природою і налаштовуємося на пригоди.
Другий день походу – ще більш насичений. Ми пройдемося старою стежкою від полонини Краунєска у напрямку до полонини Татул – до пралісів. Побачимо, як живуть столітні дерева, відчуємо енергетику старовікового лісу, дізнаємось, чому такі місця варто берегти, зробимо зелені-зленеі «лісові» фото і вирушимо милуватися озером Ворожеска і «долиною ельфів». Тут багато гірських потічків ховаються під зеленню долини і формують маленькі озерця, схожі на казкові. Ночівля – поблизу Ворожески.
Мандрівка підійде для тих, хто любить гори, готовий провести з рюкзаком два дні, ночувати під зорями і насолоджуватись чаєм із гірських трав. Похід – середньої складності.
Третій день – підйом на Свидовецький хребет, через вершину Великий Котел прямуємо до гори Стіг. Якщо маємо сили – піднімаємося наверх, якщо ні – траверсуємо. По дорозі, якщо дозволяє час і погодні умови – забігаємо в гості до найвідомішого озера на Свидовці – Геришаска або Догяска. Спуск – у напрямку до Драгобрату. З території курорту нас забирає спеціальний гірський транспорт.

Наш старт і фініш – гірське селище Ясіня.
У програмі: полонина Крачунєска, полонина Татул, свидовецькі праліси, озеро Ворожеска, вершини Великий Котел і Стіг, озеро Геришаска (додатково), а також посиденьки біля вогнища, цікаві історії про Свидовець та унікальні фото-локації. Поїздка підійде для тих, хто любить піші мандри, красу гір, душевні розмови.

Умови: пункт збору групи – селище Ясіня Рахівського району (готові проконсультувати, як краще доїхати сюди з інших міст і сіл – звертайтеся, допоможемо), живемо у наметах.
У групі – 10 людей.
Доступні дати:
Вартість мандрівки на три дні:
У вартість включено:
- проїзд спецтранспортом Ясіня – Чорна Тиса;
- проживання наметах (дві ночі);
- харчування (сніданки, обіди і вечері + перекус в горах) *за винятком сніданку 1 дня і вечері останнього дня;
- туристичний супровід;
- фотосупровід мандрівки;
- проїзд спецтранспортом Драгобрат – Ясіня.

Кожному мандрівнику треба мати особисте туристичне спорядження!

#FreeSvydovets